A kiállításhoz kapcsolódik egy gyermekek és játékos kedvű felnőttek részére kialakított sarok, ahol feladatokat oldhatnak meg, játékos formában ismerkedhetnek a fogászati beavatkozásokkal.
Az asztal szélén három fogászati fantomfej látható, melyeket a pécsi klinikán a fogorvos hallgatók gyakorlati oktatása során használtak. A fantomfejeken többféle fogászati beavatkozást is tudtak gyakorolni. A fejekhez tartozik egy kézidarabok befogására alkalmas ostor, az ezt hajtó motor és pedál is. A fantomfejeket ki lehet nyitni, be lehet nézni a szájukba, néhány fogon most is látszanak a tömések, fúrások nyomai.
A kisebbek saját maguk is végezhetnek beavatkozásokat egy kis emberkén, akinek gyurmából készíthetnek fogakat, melyeket betömhetnek „amalgámtöméssel”, és utána ki is húzhatják a rossz fogakat.
Néhány veszélytelenebb fogászati eszközt, fogmodelleket, fúrótartókat kézbe lehet venni, meglehet tapintani.
Az asztalon található üvegekben olyan gyógynövények vannak, melyek közül többet a népi gyógyászatban alkalmaztak, majd később a fogápoló készítmények alapanyagai is lettek (fodor- és borsmenta, zsálya, kamilla stb). Itt a látogatóknak az a feladata, hogy a gyógynövényeket összepároztassa a nevükkel. Ehhez segítséget kaphat valamennyi érzékszervétől, valamint a virágház előtt található kis gyógynövénykerttől, amelyben ezek a gyógynövények szintén megtalálhatóak.