Juhász Gyula megmutatja költőtársainak élete egyik legfontosabb terrénumát, költészete egyik fő motívumának világát. Erről az útról több fénykép is készült, kettő Tápén: az egyiken Babits, Babitsné és Juhász Gyula látható a tápai kompnál egy ladikban, a másikon Juhász tápai kislányokkal ül a kocsma kemencéje mellett. De fönnmaradt és megjelent magának Juhásznak a beszámolója is erről a kirándulásról.            Az ifjúkori barátaival, Babitscsal és Kosztolányival a Tisza partján készült fotó Babitsné fölvétele, 1923. május 21-én készült.
      A legismertebb Juhász Gyula művek átkerültek László Anna művészi világába, hogy grafikai megjelenítésben hassanak tovább...!

 

     "Piros pünkösd hétfőjén, magyar költők és más kaszakapakerülők cigánykaravánja holmi rousseau-i honvágytól ösztönözve, kisétáltunk a világ közepére, a faluba, amely ősi nyugalmában és csöndjében ott nyújtózkodik az álmodó nagy magyar víz partján, hunokat és avarokat, tatárt és törököt, háborút és forradalmat szép csendesen túlélve, mint ahogy a komondor lerázza bundájáról a vizet és hever tovább a nyári napsütésben..."