Tápé temploma a szegedi a szegedi tájnak kiváló középkori műemléke,
a falu tisztes múltjának, viszontagságainak szemtanúja
 

A templom gótikus szentélye a XIII. századból való. Falán a XIV. századi freskótöredékek 4 apostol és Veronika kendőt tartó alakját ábrázolják. Amikor 1938-1940 között az addig egyhajós, a török idő után (1770-ben) barokk stílusban újjáépített templomot kereszthajósra bővítették, a fal alapjaiból emberi csontváz-maradványokat tártak fel, melyeket a jelenlegi főhajó közelében földeltek el. A mai templom helyén és környékén tehát ősi temető volt.
Az új, katedrális jellegű mai épület három korszakot idéz: a gótikát, a barokkot és az eklektikát. A templom főoltárán Szent Mihály főangyal képe látható. A templom előtt áll Nepomuki Szent János 1826-ból származó szobra. A kereszthajó bejáratánál a kertben található az 1913-ban emelt Szentháromság szobor. A toronyban három harang van. Szent Mihály arkangyal ünnepe a búcsú napja, melyet október első vasárnapján ünnepel a plébánia-közösség.

A kápolna a XVIII. sz.-i pestisjárvány emlékét őrzi. Jellege parasztbarokk. A jelenleg látható épületegyüttes a kápolnából és a belőle nyíló "remetelak"-ból áll, melyben a tápai szentembör, Fütyü Pista bácsi élt. Oltárát - a legenda szerint - Ferenc József adományozta, amiért a feleségét Fütyü Pista bácsi kigyógyította súlyos köszvényéből. A belső szentély képei tápai családoktól kerültek oda. Ki kell emelni két olajfestményt, amelyeket egy szegedi ferences hagyományozott ide: Assziszi Szent Ferencet és Páduai Szent Antalt ábrázolják.

A szentmisék rendje:
Vasárnap: 8.00 és 18.00 (télen 17.00)
Hétköznap: 7.00 (télen 8.00)
Cím: 6753 Szeged-Tápé, Honfoglalás u. 54.
Tel./fax: 62/496-788
E-mail: kopaszi@freemail.hu
www.tapepleb.freeweb.hu

 
 
2-3-4